Zasady przygotowania i redagowania prac:
◊
Regulamin Pracowni Magisterskiej Katedry i Zakładu Farmacji Fizycznej
- W pracowniach mogą przebywać tylko studenci/magistranci/doktoranci/członkowie Koła Naukowego Katedry i Zakładu Farmacji Fizycznej, realizujący dydaktykę oraz prace naukowe w danym roku akademickim.
- Studenci/magistranci/doktoranci/członkowie Koła Naukowego korzystają z pracowni tylko za zgodą i w obecności osoby prowadzącej zajęcia/promotora lub/i opiekuna pracy.
- Zabrania się spożywania posiłków i napojów w pracowniach.
- Każdy student/magistrant/doktorant/członek Koła Naukowego powinien być zaopatrzony w fartuch i zeszyt laboratoryjny, w którym należy odnotowywać wszelkie czynności wykonywane w pracowniach.
- Każdy student/magistrant/doktorant/członek Koła Naukowego ma obowiązek utrzymywać porządek nie tylko na swoim, przydzielonym przez osobę prowadzącą zajęcia/promotora lub/i opiekuna stanowisku pracy, lecz także we wszystkich pracowniach. Pobrane odczynniki, szkło i narzędzia muszą być po wykonaniu ćwiczenia odniesione na właściwe miejsce a szkło umyte.
- W pracowniach może jednocześnie przebywać kilka osób. Uprasza się o zachowanie ciszy, by nie zakłócać pracy osób pozostałych.
- Zabrania się bez zgody osoby prowadzącej zajęcia/promotora lub/i opiekuna wynoszenia z pracowni substancji chemicznych, urządzeń laboratoryjnych, itp.
- Doświadczenia należy wykonywać zgodnie z zaleceniami osoby prowadzącej zajęcia/promotora lub/i opiekuna
z zachowaniem środków ostrożności. - Substancje i odczynniki należy używać rozważnie a szkłem laboratoryjnym i urządzeniami należy posługiwać się OSTROŻNIE.
- Używane szkło laboratoryjne powinno zostać opisane przez studenta/magistranta/doktoranta/członka Koła Naukowego mazakiem do szkła. Informacje powinny zawierać co najmniej inicjały sporządzającego, datę sporządzenia oraz dane dotyczące zawartości sporządzonego roztworu. Po zakończeniu doświadczenia szkło powinno być dokładnie umyte i odstawione na miejsce.
- Każdy student/magistrant/doktorant/członek Koła Naukowego jest zobowiązany do przenoszenia swoich danych na sformatowany nośnik zewnętrzny, w sposób zgodny z przepisami odnośnie ochrony danych.
- Resztki substancji wylewamy do pojemników wskazanych przez osobę prowadzącą zajęcia/promotora lub/i opiekuna.
- W razie niebezpiecznego wypadku, należy bezzwłocznie skontaktować się z osobą prowadzącą zajęcia/promotorem lub/i opiekunem, a w razie nieobecności, z innym pracownikiem Katedry i Zakładu Farmacji Fizycznej.
- O wszystkich uszkodzeniach należy niezwłocznie poinformować osobę prowadzącą zajęcia/promotora lub/i opiekuna.
- Planując dzień badawczy, należy wpisać się na listę, rezerwując tym samym aparat – informacja powinna zawierać imię i nazwisko osoby wykonującej doświadczenie, adres mailowy oraz przedział czasowy, w którym doświadczenie będzie wykonywane.
◊